Mazury, Prusy Wschodnie, Warmia, historia Warmii i Mazur, Dąbrówno, Gilgenburg, Ryn, Olsztynek, Miłomłyn, Mierzwa, kroniki, reportaże, bibliofilstwo, wydawnictwa bibliofilskie, księgarnia internetowa, Moja biblioteka Mazurska, historia Warmii i Mazur

O Bibliotece

"Moja Biblioteka Mazurska" to seria wydawnicza poświęcona historii, kulturze, przyrodzie i ludziom Mazur i Warmii. Jako jej wydawca nie roszczę sobie ambicji zastępowania naukowych instytutów. Ich głównym zadaniem jest bowiem pozbawione sentymentów poznawanie i przybliżanie dziejów.
O poetyce książek z "Mojej Biblioteki" stanowią zaś chyba przede wszystkim uczucia. Bohaterów, autorów i czytelników. Tych, którzy kochali kiedyś i tych, którzy kochają dzisiaj tę ziemię.

Historię będącą nudną wyliczanką faktów, nazwisk i dat zostawiam naukowym aspirantom. Jeśli na kartach ksiąg "Mojej Biblioteki" odnajdziecie wielowiekowe zmagania ludzkich namiętności i narodowych żywiołów, jeśli po lekturze uda wam się choć na moment przymknąć oczy, aby przenieść się w świat dawnych mazurskich miasteczek czy warmińskich wsi, jeśli wreszcie, wśród cudowności tych jezior i lasów do których ściągacie każdego lata, dostrzeżecie swoiste piętno tej ziemi, dla jednych będące przekleństwem, dla innych zaś codzienną miłością, znaczyć to będzie, że "Moja Biblioteka Mazurska" jest potrzebna. Nie tylko mnie, ale i Wam.

Jestem otwarty na Wasze propozycje wydawnicze. Zgłaszajcie propozycje i uwagi. Spróbujmy coś zrobić razem. Dla siebie. Dla tej Ziemi. Dla Warmii i Mazur.

Waldemar Mierzwa

   Copyright Moja Biblioteka Mazurska 2003

Projekt i wykonanie NGI