Mazury, Prusy Wschodnie, Warmia, historia Warmii i Mazur, Dąbrówno, Gilgenburg, Ryn, Olsztynek, Miłomłyn, Mierzwa, kroniki, reportaże, bibliofilstwo, wydawnictwa bibliofilskie, księgarnia internetowa, Moja biblioteka Mazurska, historia Warmii i Mazur

Janusz B. Kozłowski
Spacer po dawnej Ostródzie


O książce

Książka Janusza B. Kozłowskiego "Spacer po dawnej Ostródzie" jest niezwykle interesującą, napisaną z ogromnym znawstwem i pasją, bogatą ilustrowaną opowieścią o Ostródzie ostatnich lat XIX i pierwszych czterech dziesięcioleci XX wieku.
Wszystkie zamieszczone w tej książce zdjęcia pochodzą ze zbiorów autora i są owocem jego wieloletniej pasji kolekcjonerskiej. W zdecydowanej większości są to, często po raz pierwszy publikowane, reprodukcje starych pocztówek. Do książki dołączono spis ich wydawców.
Wszystkie podpisy pod zdjęciami są dwujęzyczne: polskie i niemieckie. Do tekstu polskiego dołączone zostało kilkustronicowe streszczenie w języku niemieckim. Całość zamyka dwujęzyczny spis ulic Ostródy, tych sprzed 1945 roku i dzisiejszych.
Książka, której opracowania graficznego podjął się Robert Maciej Śnieciński wydana została z największą starannością edytorską.
   Copyright Moja Biblioteka Mazurska 2003

Projekt i wykonanie NG Interactive