Mazury, Prusy Wschodnie, Warmia, historia Warmii i Mazur, Dąbrówno, Gilgenburg, Ryn, Olsztynek, Miłomłyn, Mierzwa, kroniki, reportaże, bibliofilstwo, wydawnictwa bibliofilskie, księgarnia internetowa, Moja biblioteka Mazurska, historia Warmii i MazurO Bibliotece

"Moja Biblioteka Mazurska" to seria wydawnicza poświęcona historii, kulturze, przyrodzie i ludziom Mazur i Warmii. Jako jej wydawca nie roszczę sobie ambicji zastępowania naukowych instytutów. Ich głównym zadaniem jest bowiem pozbawione sentymentów poznawanie i przybliżanie dziejów.
O poetyce książek z "Mojej Biblioteki" stanowią zaś chyba przede wszystkim uczucia. Bohaterów, autorów i czytelników. Tych, którzy kochali kiedyś i tych, którzy kochają dzisiaj tę ziemię.

Historię będącą nudną wyliczanką faktów, nazwisk i dat zostawiam naukowym aspirantom. Jeśli na kartach ksiąg "Mojej Biblioteki" odnajdziecie wielowiekowe zmagania ludzkich namiętności i narodowych żywiołów, jeśli po lekturze uda wam się choć na moment przymknąć oczy, aby przenieść się w świat dawnych mazurskich miasteczek czy warmińskich wsi, jeśli wreszcie, wśród cudowności tych jezior i lasów do których ściągacie każdego lata, dostrzeżecie swoiste piętno tej ziemi, dla jednych będące przekleństwem, dla innych zaś codzienną miłością, znaczyć to będzie, że "Moja Biblioteka Mazurska" jest potrzebna. Nie tylko mnie, ale i Wam.

Wszystkich potencjalnych autorów Oficyny Wydawniczej "Retman" informujemy, że propozycje wydawnicze należy nadsyłać jako wydruki na adres wydawnictwa (patrz: Kontakt). Prac niezamówionych nie odsyłamy.

Uprzejmie informuję, że od jesieni 2011 roku Oficyna Wydawnicza Retman i Antykwariat Mazurski mają swoje strony na facebooku:
http://pl-pl.facebook.com/moja.biblioteka.mazurska
Serdecznie na nie zapraszam!

Waldemar Mierzwa

   Copyright Moja Biblioteka Mazurska 2003

Projekt i wykonanie NG Interactive