Mazury, Prusy Wschodnie, Warmia, historia Warmii i Mazur, Dąbrówno, Gilgenburg, Ryn, Olsztynek, Miłomłyn, Mierzwa, kroniki, reportaże, bibliofilstwo, wydawnictwa bibliofilskie, księgarnia internetowa, Moja biblioteka Mazurska, historia Warmii i Mazur

Wielkie wojny w Prusach. Działania militarne między Wisłą a Niemnem na przestrzeni wieków.

Od wydawcy

Historia wojen cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Wśród głównych postaci zbrojnych konfliktów szukano wzorów i ideałów. Wielu z nich stawało się bohaterami patriotycznego wychowania. Dzieje wojskowości, choć pogardliwie omijane przez wielu badaczy, bywają też częścią nauki historycznej, którą można nazwać praktyczną. Historyk nie przepowiada, nie snuje wizji, ale zestawia i analizuje fakty. Historia wojen uczy nas wiele, choć chciałoby się, by pozostała ona nauką, z której nie trzeba będzie wyciągać praktycznych wniosków.

Książka stanowi efekt współpracy naukowej historyków reprezentujących ośrodki akademickie Olsztyna, Wrocławia i Opola. Starano się w niej przedstawić dzieje wojen w Prusach w formie jak najbardziej przystępnej. Dlatego, nie rezygnując z zastosowania całego aparatu naukowego, autorzy poszczególnych rozdziałów przedstawili efekty swoich dociekań naukowych w sposób jak najbardziej kompetentny, ale zarazem barwny i zajmujący.

Książkę wydano we współpracy z Wydziałem Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

   Copyright Moja Biblioteka Mazurska 2003

Projekt i wykonanie NG Interactive